• http://asucs.ikiu.ac.ir/uploads/slides/1503811849_IMG_0015.gilan1396.JPG
  • http://asucs.ikiu.ac.ir/uploads/slides/1503811868_DSC_0113[1].JPG
  • http://asucs.ikiu.ac.ir/uploads/slides/1508572212_photo_2017-10-16_11-25-44.jpg
  • http://asucs.ikiu.ac.ir/uploads/slides/1508572235_a.jpg
دانشگاه بین المللی امام خمینی ره مسئوول کمیته دانشجویی اتحادیه :  در اجلاس بیست و دوم اتحادیه مقرر شد تا ۳ کمیته آموزشی، پژوهشی و دانشجویی، ذیل اتحادیه شکل گیرد تا از این طریق فعالیت های اتحادیه گسترش یابد. لذا طی حکمی از سوی دکتر رضی رییس دانشگاه گیلان و رییس دبیرخانه ایرانی اتحادیه  مسئولیت کمیته دانشجویی به دانشگاه بین المللی امام خمینی ره واگذار گردید. با توجه به اینکه تعداد دانشگاه ها، پارک ها و موسسات تحقیقاتی ایرانی بیش از سایر کشورها است پیشنهاد می شود اعضای ایرانی به صورت متعادل در این ۳ زیر کمیته عضویت داشته باشند.
دانشگاه گیلان میزبان بیست و دومین اجلاس : بیست و دومین اجلاس اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر ۹ و ۱۰ مهر ۱۳۹۸ در دانشگاه گیلان با حضور دانشگاه های ایرانی و غیرایرانی اتحادیه برگزار خواهد شد همزمان با برگزاری این اجلاس اولین همایش بین المللی محیط زیست دریای خزر و توسعه پایدار نیز برگزار می شود.

کشورهای عضو اتحادیه  

اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر


اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر در سال ۱۳۷۵ هجری شمسی (۱۹۹۶ میلادی) با حضور رؤسای دانشگاه های گیلان، دانشگاه مازندران و دانشگاه علوم و منابع طبیعی گرگان از ایران، دانشگاه دولتی فنی آستراخان، دانشگاه دولتی داغستان، دانشگاه کالمیکیا از جمهوری فدراتیو روسیه، دانشگاه دولتی آتیرائو از قزاقستان و دانشگاه دولتی باکو از کشور آذربایجان تشکیل  شد. هم اکنون این اتحادیه دارای ۵۵ عضو متشکل از دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و موسسات تحقیقاتی می باشد.

اهداف اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر

همکاری مشترک فرهنگی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه های عضو

تبادل اطلاعات در زمینه حوزه های علوم مربوط به دریای خزر

ایجاد بانک اطلاعاتی دریای خزر

برگزاری سمینارها و کارگاههای آموزشی مشترک در ارتباط با دریای خزر

انتشار بولتن علمی مشترک به زبان انگلیسی

تبادل استاد و دانشجو در زمینه های آموزشی و پژوهشی

ایجاد رشته های جدید و مرتبط به دریای خزر در دانشگاه های اتحادیه

ایجاد تسهیلات لازم جهت ترویج زبان کشورهای عضو اتحادیه